ArchiCAD 16 - BIM-компоненти на кінчиках ваших пальців

14 / 05 / 2012

Компанія GRAPHISOFT анонсує ArchiCAD 16 - нову версію свого флагманського продукту для архітекторів, що реалізує технологію BIM.

ArchiCAD 16 представляє всебічну систему рішень, що полегшує створення, використання і пошук для користувача BIM-компонентів. Вбудований механізм аналізу енергоефективності перетворює ArchiCAD 16 в саме «зелене» BIM рішення на ринку.

Інструмент MORPH - Переосмислення вільного моделювання в середовищі BIM. Створення власних об'єктів, компонентів і конструкцій вимагає наявності інструменту  надзвичайно гнучкого при моделюванні. ArchiCAD 16 представляє можливості прямого моделювання, безпосередньо в своєму середовищі, з абсолютно новим інструментом MORPH ™. MORPH дозволяє створювати елементи з будь-якою геометрією, в інтуїтивно зрозумілій графічній формі, із застосуванням поширених методів моделювання, таких як видавлювання і витягування.

MORPH-елементи можуть створюватися з нуля, простим малюванням 3D полігонів або шляхом перетворення існуючих елементів ArchiCAD. Інструмент MORPH є оптимальним рішенням для створення нестандартних об'єктів, конструкцій, елементів навколишнього середовища, а також проектування інтер'єру.

BIMcomponents.com - сервіс для пошуку і розміщення BIM-компонентів. Створення нових будівельних компонентів - один з сегментів BIM індустрії, що найбільш динамічно розвиваються. Технологія GDL, реалізована в ArchiCAD була потужним інструментом для професіоналів, що бажають створювати розумні будівельні компоненти. ArchiCAD 16 істотно змінює можливості середньостатистичного користувача, дозволяючи застосовувати оригінальні BIM-компоненти в своїх проектах. Повністю інтегрований веб-портал є центром для обміну BIM-компонентами між користувачами. BIMcomponents.com також забезпечує централізоване місце розміщення для всіх GDL об'єктів, роблячи їх доступними всім користувачам ArchiCAD, коли їм це необхідно. Екологічність:  перший в галузі, повністю інтегрований механізм оцінки енергоефективності проекту.

В сьогоднішніх умовах енергоефективність є обов'язковою умовою для всіх будівельних проектів. Всупереч загальноприйнятій думці, основні проектні рішення, що впливають на енергоефективність будівель, приймаються на ранніх етапах архітекторами, а не згодом - інженерами.

Вбудовані в ArchiCAD 16 інструменти для оцінки енергоефективності схожі з можливостями програми EcoDesigner ™, але базуються на абсолютно новій технології, яка враховує безліч нових параметрів (наприклад: зони, геометрія моделі, аналітичні дані про погоду з можливістю ручного введення даних та багато іншого). Разом з ArchiCAD 16, GRAPHISOFT продовжують покращуватись й уже існуючі технології та функції. До них відносяться оновлений BIM Server ™, можливість поширення BIMx-моделі через "хмарний" портал для користувачів з активними сервісними контрактами, підтримка IFC 2x3 з можливістю координування моделей версії 2.0. Офіційний реліз міжнародної англійської ArchiCAD 16 відбудеться 30 травня 2012 року. Очікується, що локалізована російська версія ArchiCAD 16 буде доступна до кінця третього кварталу 2012 року.