Майстер-клас для провайдерів від D-Link

25 / 12 / 2012

Часто доводиться працювати з проблемами, що виникають в мережах провайдерів Інтернет та великих організацій. В одних випадках проблема вирішується просто і швидко, в інших - важко і довго. Іноді рішення проблеми обходиться «малою кров'ю», іноді - потребує багато часу і вкладень. Велика частина «важких» у вирішенні проблем пов'язана із непродуманою побудовою мережі. У таких випадках, як правило, потрібна повна перебудова мережі, яка веде до значних витрат. З цієї статті Ви зможете довідатись про різні варіанти побудови операторської мережі і варіанти приведення наявної мережі до ефективної топології. Оскільки найбільш динамічно зараз розвивається технологія Ethernet to home, мова піде саме про неї. Загальна ієрархія мережі

Отже, мережу більш-менш великого провайдера Інтернет рекомендується будувати за трирівневою топології, в якій виділені, як мінімум:

1. Рівень доступу - обладнання (в самому поширеному зараз випадку - комутатори Ethernet), в порти яких безпосередньо включені абоненти.

2. Рівень агрегації, який є проміжним між рівнем доступу і ядром та займається маршрутизацією трафіку абонентів. 3. Ядро - забезпечує зв'язність між обладнанням рівня агрегації та іншими ресурсами мережі.

Додамо сюди ще один рівень - кордони провайдера: тут працюють пристрої, що забезпечують зв'язок із зовнішнім світом Все, що написано і показано вище - теорія і хороша практика.

На ділі, мережі більшості невеликих провайдерів побудовано за іншими схемами, а саме: 1. Вироджене ядро ​​- відсутність ядра мережі як окремої сутності. Пристрої агрегації з'єднані між собою і з граничними пристроями. 2. Вироджений доступ - досить рідкісний випадок, коли маршрутизація працює вже на комутаторах рівня доступу. 3. Вироджена межа Інтернет - часто зустрічається в зовсім невеликих мережах, в яких функції Internet border виконує пристрій, що топологічно перебуває на місці ядра. Часто в невеликих мережах на одному пристрої (в кращому випадку - на парі пристроїв / стеку) поєднуються функції агрегації, ядра і граничного пристрою.