Як обрати комп’ютер для роботи?

31 / 05 / 2022

Перед кожним з нас час від часу постає питання: який комп’ютер для роботи придбати? Сьогодні комп’ютери є майже в кожному будинку та офісі, ми звикли до них і вони вже давно стали невід’ємною частиною нашого життя, чимось на кшталт побутової техніки. Але  й дотепер обрати комп'ютер для своїх потреб є складно, а  правильний вибір комп’ютера дозволить не розчаруватися в покупці. В першу чергу варто дізнатися на які види поділяються комп’ютери, визначитися з типом потрібного ПК і обрати конфігурацію відповідно до своїх потреб. Тому ми вирішили допомогти вам у цьому процесі і розповісти про усі варіанти ПК, які можуть стати надійним інструментом для щоденної роботи в різних умовах.  

За понад 20 років роботи на ІТ-ринку України ми знаємо про комп’ютери все! В нашій дистрибуції широко представлені монітори та дисплеї HP, Philips, AOC, BenQ, а також корпуси FSP та Chieftec, блоки живлення і системи охолодження Xilence та Chieftec, відеокарти ASRock та Inno3D, материнські плати ASRock, оперативна пам’ять HP та Goodram, процесори AMD та Intel, жорсткі диски тощо. Тому в магазинах наших партнерів можна обрати готові комп’ютери та комп’ютерні комплектуючі для збірки ПК найвищої якості під будь-які потреби: для роботи вдома та в офісі, для навчання, для розваг та ігор, для професіоналів (фотографів, архітекторів, дизайнерів, відеомонтажерів тощо.

Розберімось, серед яких варіантів комп’ютерів доведеться обирати.

ДЕСКТОП – це давно вже звичний для нас настільний комп’ютер, який містить системний блок, монітор, клавіатуру, мишу та інші пристрої. Наразі виробники пропонують корпуси різних форм-факторів згідно побажань клієнта. Звісно, що цей варіант займає найбільше місця серед усіх інших варіантів і є не мобільним варіантом. Але такий мінус пристрою перекривається кількома суттєвими перевагами: ціною, високою продуктивністю та можливість апгрейду.

Настільні комп’ютери мають поважну причину бути габаритними. Двома основними складниками будь-якого ПК є відеокарта і процесор, котрі під час роботи виділяють багато теплової енергії. І для відводу тепла в десктопних версіях має бути місце для громіздких систем охолодження.

У порівнянні з усіма іншими рішеннями десктоп пропонує користувачеві більше можливостей. У корпусі такого ПК завжди знайдеться місце для кількох жорстких дисків. Можливості материнської плати тут теж широкі. Повнорозмірні материнські плати формату АТХ, зазвичай,  мають набагато більше слотів і роз’ємів. І навіть якщо вам не знадобиться весь функціонал одразу, в майбутньому ви зможете докупити високошвидкісну пам’ять SSD, покращити звук, додавши дискретну звукову карту, або додати чи змінити відеокарту.

Обираючи десктоп формат ПК ви матимете згоду обирати серед безліч варіантів дизайну моніторів, корпусів та аксесуарів: від стриманого консервативного стилю до яскравих кольорів та RGB LED підсвітки.

Якщо ви шукаєте хороший десктопний комп’ютер для роботи, то краще звернути увагу на готові моделі. В готовому ПК компоненти підібрані досвідченими інженерами відповідно до ваших індивідуальних потреб, наприклад, ПК для дизайнера, відеооператора, фотографа чи монтажера. Індивідуальна збірка дозволяє враховувати всі побажання майбутнього користувача та налаштувати конфігурацію найбільш тонко - від процесора до вентилятора і освітлення.

Наше ВЛАСНЕ ВИРОБНИЦТВО TECHNIC-PRO сертифіковане системою менеджменту якості ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та відповідає Технічним регламентам низьковольтного електричного обладнання та електричної сумісності обладнання. Вам не потрібно хвилюватись про те, чи будуть сумісні і правильно підібрані компоненти та чи буде проведене необхідне тестування, адже цим і вирізняється сертифіковане виробництво. Достатньо просто замовити комп’ютер, озвучивши всі побажання і отримати готовий ПК для роботи.

НОУТБУК – є найбільшим конкурентом десктопної версії ПК і єдиним варіантом серед всіх інших комп’ютерів, який пропонує користувачеві мобільність та автономність. Це і є його головною перевагою. Сучасні лептопи це, в першу чергу, поєднання автономної роботи з продуктивністю та швидкодією, що дозволяє поринути в роботу та зберегти продуктивність будь-де. Тому це чудовий варіант офісного ПК. До того ж обравши ноутбук для роботи можна домогтися повної відсутності проводів - Wi-Fi з’єднання, бездротова миша і bluetooth-акустика дарують свободу пересування. З ноутбуком ваш офіс буде там, де захочеться. Тому ноутбук чудово підходить тим, кому комп’ютер потрібен постійно: вдома, в офісі, в автомобілі та у відрядженнях. А якщо ви використовуєте персональний комп’ютер ще й в якості мультимедійного центру – для прослуховування музики, серфінгу в інтернеті, перегляду фільмів тощо – без ноутбука вам не обійтись.

Сучасні ноутбуки тонкі та легкі. Одним з найкомпактніших та найлегших ноутбуків для роботи бізнес-рівня є ноутбук-трансформер НР EliteBook Dragonfly G2. Цей лептоп важить близько 1 кг і є суперпортативним, а час його автономної роботи – до 24 годин. Простим рухом він перетворюється на топовий планшет з повноцінною ОС Windows, що є надзвичайно зручно, якщо терміново потрібно виконати нескладні робочі задачі прямо в дорозі. До того ж він є суперзахищеним і надійно зберігає ваші дані від сторонніх очей та несанкціонованого доступу.

Останнім часом великої популярності серед професіональних користувачів набрали МОНІТОРИ З РОЗ'ЄМОМ USB-C. Таке рішення є зручним для тих користувачів ноутбуків, які, наприклад, використовують один ноутбук в декількох місцях. Під’єднання до монітора відбувається дуже швидко через невеликий кабель USB-C. Таким чином, зображення та звук з комп’ютера будуть відправлені на монітор, який одночасно зможе живити ноутбук. До того ж більшість моніторів з USB-С оснащені USB-концентраторами, до яких можна під’єднати мишу, клавіатуру, принтер та додаткові аксесуари. І тоді організація робочого місця не займе багато часу.

Наприклад, дисплей Philips 241B7QUBHEB оснащений вбудованою док-станцією з роз'ємом USB Type-C. Потрібно лише під’єднати ноутбук до монітора за допомогою кабелю USB-C і всі пристрої одразу почнуть працювати. Модель цього монітора має ще й роз’єм Ethernet і ви зможете легко під’єднатися до мережі Інтернет.

Також USB-C корисний для об'єднання декількох моніторів в багатоекранне робоче середовище. У цьому випадку досить під’єднати кілька моніторів кабелем DisplayPort один до одного (з підтримкою технології Daisy-Chain), а до одного з них під’єднати ноутбук за допомогою згаданого USB-C і ви отримаєте комфортне робоче середовище без необхідності підключення великої кількості кабелів до відеокарти. Такий тип підключення називається гірляндним ланцюгом - схемою підключення, що з’єднує декілька пристроїв разом.

Відносно новий, але дуже популярний різновид офісного ПК - це МОНОБЛОК – комп’ютер, зібраний в одному корпусі з монітором. Досить часто він може виявитися набагато зручнішим, ніж звичний стаціонарний ПК.

Основною його перевагою є те, що за розмірами, компонуванням та вагою моноблок не надто відрізняється від звичайного монітора, але при цьому являє собою цілком повноцінний комп’ютер. Продуктивності моноблоку більш ніж достатньо для офісних додатків. До того ж він чудово справляється з будь-якими видами аудіо та відеоконтенту. Обираючи моноблок, ви в першу чергу економите велику кількість місця в робочому просторі: окремий системний блок тут повністю відсутній. Пристрій легко розташувати на стіні за допомогою кріплень і тим самим зекономити місце на робочому столі. При потребі моноблок легко пересувати та переносити в межах квартири чи офісу. Тут відсутні сполучні дроти, вбудована акустика впорається з фільмами та відео, а в поєднанні з бездротовими клавіатурою та мишкою користувач отримує приємну свободу від шнурів (окрім мережевого). Більшість сучасних моноблоків мають блоки живлення без вентиляторів і зовсім не гудуть.

Великий монітор та якісніша акустика, ергономічність та можливість підібрати клавіатуру на власний смак є ключовими перевагами моноблока перед ноутбуком. Тому якщо вам не потрібно возити з собою комп’ютер, то моноблок буде чудовим рішенням для роботи вдома і в офісі.

Чудово зарекомендували себе моноблоки HP, наприклад, простий в розгортанні HP ProOne 440 G6 Touch, котрий відмінно підходить як для офісного, так і для домашнього користування. Його процесор Intel® Core™ 10-го покоління дозволяє ефективно працювати в багатозадачному режимі, а з твердотілим накопичувачем 512 Гб моноблок завантажується за лічені секунди. Як і всі пристрої виробника, моноблоки НР вирізняються широкими функціями безпеки і захистом від несанкціонованого витоку інформації.

Близьким аналогом моноблоку є НЕТТОП – невеликий персональний комп’ютер з високою потужністю, безшумністю та низьким рівнем електроспоживання.

Неттопи масово вийшли на ринок відносно недавно, але вже завоювали увагу багатьох користувачів. Найчастіше ці пристрої випускаються на базі процесора Intel. Придбати такий міні-ПК можна в двох варіантах: або у вигляді компактного корпусу з материнською платою (наприклад, Jupiter JPT/L6/A320/65W) і зібрати його самостійно, підібравши потрібні процесор та пам’ять, або обрати  готову збірку, яка повністю готова до роботи.

Не зважаючи на меншу розрахункову потужність, ніж у комп’ютерів-десктопів, неттоп чудово порається з роботою в інтернеті та звичайною офісною роботою, обробкою фотографій, нескладними графічними задачами.

Дизайн неттопів зазвичай універсальний і стильно вписується до будь-якого інтер’єру.

Яскравий приклад - неттоп HP ProDesk 400. Цей мініатюрний системний блок можна простим рухом прикріпити до задньої панелі монітора або повісити на стіну. Неттоп має компактний формфактор, але містить у собі все необхідне для ваших повсякденних завдань: потужний процесор Intel®, високошвидкісну пам'ять DDR4 і порт SuperSpeed USB Type-C® з підтримкою швидкості передачі даних 10 Гбіт/с. До того ж цей неттоп є безпечним з апаратними рішеннями HP: BIOSphere 6-ого покоління, Sure Sense, Sure Click та Manageability Integration Kit.

 

Отже, як бачимо, обрати комп’ютер для роботи і легко, і, водночас, складно. Сучасні інформаційні технології вже неймовірно розвинені, тому обираючи комп’ютер для роботи розгубитися може кожен. Визначивши цілі, з якими ви купуєте ПК, ви зможете зробити правильний вибір в бік того чи іншого варіанту. А ми сподіваємось що наша стаття допомогла вам розібратися з основними характеристиками, важливими при виборі комп’ютера для облаштування робочого місця.